Pisankowy Weekend

15 – 17.03.2024

Będziemy szukać kurczaczków, malować jajka, głaskać alpaki, piec babeczki i bawić się z przyjaznymi psiakami. Dzieci zrobią wielkanocne ozdoby w towarzystwie rówieśników. Ty skorzystasz z porannych zajęć jogi dla kręgosłupa, zdrowego jedzenia, sauny i rozmów przy kominku. Otoczysz się bliskością fantastycznych kobiet i zrelaksujesz się przed Wielkanocą. Zrób to!

PROGRAM
Zaczynamy w piątkowe popołudnie od powitalnego poczęstunku i gry terenowej – buszowania po podwórku w poszukiwaniu wielkanocnych kurczaczków. Następnie zintegrujemy się przy kolacji w formie „pizza party”. Najmłodsi będą mogli skorzystać z gier i zabaw i poznać Pyzę – uroczą suczkę rasy Corgi, która kocha wszystkich ludzi, a szczególnie dzieci.

W sobotę rano będziesz mogła skorzystać z jogi dla kręgosłupa, potem zjemy śniadanie. Potem wyruszamy do pobliskiej wsi Rogów – będziemy podziwiać wąwozy lessowe, jadąc na tradycyjnym wozie z olchowego drewna, ciągniętym przez zabytkowy traktor. Znajdziemy źródła rzeczki Jaworzanki i urządzimy wyścig łódek z patyków. Zobaczymy gęsi, kozy, kurczaki i wejdziemy w bliski kontakt z przyrodą, budzącą się do życia.
Po południu uruchomimy ręce i wyobraźnię: razem z dziećmi będziemy robić pisanki, palemki, ozdoby wielkanocne. I nie będziesz musiała tego sprzątać! Za to będziesz mogła skorzystać z sauny i relaksu przy kominku.

W niedzielę po porannej sesji jogi i pysznym śniadaniu wyruszymy do pobliskiej wsi na spotkanie z alpakami. Uśmiech na twarzy, ciepło w sercu i wiosenny nastrój -– z tym wyjedziecie do domu po obiedzie. Gwarantujemy też, że zabierzecie do domu piękne pisanki, własnoręcznie ozdobione przez Twoje dziecko.

Czeka na was wiosenna przygoda, pierwsze kwiaty, wygodne kanapy, książeczki, gry planszowe i pyszne, domowe jedzenie. A to wszystko w kameralnym gronie (max 12 os), w bajkowej wiejskiej zagrodzie, gdzie budzi się do życia wiosna.

Dr Katarzyna Wasilewska – gospodyni i prowadząca
W Zagajdziu – mojej rodzinnej wsi, stworzyłam miejsce, które emanuje ciepłem i sprzyja budowaniu bliskości. Prowadzę tu warsztaty dla dzieci i dla dorosłych. Jestem z wykształcenia biolożką i psycholożką, dlatego stawiam na kontakt z naturą i na jakość relacji. Lubię pokazywać ludziom nieznane oblicze Kazimierskiego Parku Krajobrazowego i dzielić się moimi magicznymi miejscami, które kocham od dzieciństwa. Poza tym kręcą mnie kulinarne przygody, dobre jedzenie i dobry czas z ludźmi.

CO BĘDĘ ROBIĆ?

PIĄTEK
17.00 – 18:00 – Przyjazd i rozgoszczenie się. Gra terenowa na podwórku – Poszukiwanie wiosennych kurczaków!
19.00 – Kolacja integracyjna w formie pizza party. Przygoda Pierwsza: wymyślanie wiosennych smaków pizzy.
Po kolacji integracja przy kominku. Dla chętnych kalambury i zabawy.

SOBOTA
08:00 – 9.00 – Poranek dla kręgosłupa – pilates z elementami jogi. Najmłodsi mogą ćwiczyć z mamami lub zostać w kuchni i przygotować mini babeczki wielkanocne.
09:00 – 10.00 – Śniadanie
11.00 – 13.00 – Przygoda Druga: wyprawa do wsi Rogów, przejazd drewnianym wozem i spacer przyrodniczy z poszukiwaniem oznak wiosny i wyścig łódek z patyków w strumyku Jaworzanki.
14.00 – Pyszny obiad (zupa, drugie i deser)
15.30 -18.00 – Przygoda Trzecia: Robimy pisanki! Używamy farb, papierów, skrawków materiału i ozdabiamy wydmuszki. Przygotowujemy własne ozdoby świąteczne, które zabierzemy ze sobą do domu.
19:00 – Kolacja. Po kolacji czas wolny: dalsza integracja, dla chętnych sauna lub animowane zabawy.

NIEDZIELA
08:00 – 9.00 – poranek dla kręgosłupa
9.00 – 10.00 – śniadanie
10.30 – Przygoda Czwarta: wyruszamy na spotkanie z alpakami do Cholewianki koło Kazimierza Dolnego
11.00 – 12.30 – Sesja alpakoterapii. Poprowadzi ją wyjątkowa osoba, pani Małgosia, której kojący wpływ na duszę pomnaża korzyści wynikające z miziania alpak.
13.00 Obiad pożegnalny. Po obiedzie kawa z ciachem i wspólne zdjęcie pożegnalne.

GDZIE BĘDĘ SPAĆ?
Chatka Zagajdzie to rodzinne siedlisko o wyjątkowej atmosferze. Za oknem natura, stare jabłonie i dostojne sosny. W środku klimatyczne drewniane wnętrza i kominek. To nie hotel – to dom, w którym poczujesz bliskość i spokój.

Będziemy mieszkać w pokojach 2 i 3 osobowych, w trzech budynkach:
• Drewniany Dom, zbudowany z bali odzyskanych z trzech starych chałup. Parter Domu to serce i dusza naszego wyjazdu: jest tu salon i kuchnia, gdzie jemy, integrujemy się i pieczemy pierniczki. Na poddaszu Domu czekają tu na Was trzy sypialnie, urządzone w stylu boho. W domu są dwie wspólne łazienki (wc, prysznic, wanna).
• Biała Chatka, stojąca tuż koło Domu. Na poddaszu jest studio sypialne, łazienka z wc i prysznicem oraz aneks kuchenny. Na dole – sala do porannych ćwiczeń.
• Lawendowa Chatka – mieści dwa pokoje z prywatnymi łazienkami.
W sypialniach jest więcej łóżek, niż będzie uczestników – jesteśmy otwarci na przyjacielskie i rodzinne konfiguracje, które najlepiej odpowiadają waszym potrzebom.
Do dyspozycji wszystkich gości jest pościel, ręczniki, podstawowe kosmetyki i suszarki do włosów.

CO BĘDĘ JEŚĆ?
Podczas pobytu oferujemy pełne wyżywienie: śniadania, obfite trzydaniowe obiady i pyszne kolacje. Przez cały czas macie do dyspozycji kuchnię i kącik kawowo-herbaciano-ziołowy. W kranach płynie źródlana woda (nie przywoźcie butelkowanej!).
Oferujemy jedzenie tradycyjne lub wegetariańskie (prosimy o informację przy zapisie).

CENA
Cena za całość wyjazdu to:
– Osoba dorosła: 980 zł
– Dziecko: 880 zł
– Drugie dziecko i kolejne: 780 zł

Cena zawiera:
• Dwa noclegi
• Pyszne jedzenie od rana do wieczora
• Dwie poranne sesje jogi dla kręgosłupa
• Możliwość korzystania z sauny
• Pizza party
• Warsztaty edukacyjne: gry terenowe, zajęcia plastyczne i zabawy dla najmłodszych
• Spacer przyrodniczy i przejazd tradycyjnym wozem
• Sesja alpakoterapii
• Warsztaty tworzenia pisanek (różne techniki, dopasowane do wieku uczestników)
• Warsztaty kulinarne – poranne robienie babeczek.
• Brak zasięgu telefonów komórkowych – wykorzystaj to! … oraz całkiem dobre wifi ????

Cena nie zawiera wydatków natury osobistej

ZAPISZ SIĘ:
kawafili@gmail.com
508262049

Płatności i warunki rezerwacji
Zadatek wynosi 300 zł za osobę i pobierany jest przy zapisach.
Reszta płatności na miejscu (gotówką lub przelewem).
Możliwość wystawienia faktury.

W przypadku rezygnacji nie zwracamy zadatku, chyba, że znajdziesz inną osobę na swoje miejsce.
Wyjazd odbędzie się pod warunkiem zebrania grupy co najmniej 8 osób. W przypadku niezebrania grupy informujemy Cię (nie później niż na 2 tygodnie przed pobytem) i niezwłocznie zwracamy zadatek.

Zasady miejsca
Nie przyjmujemy gości z psami. Na miejscu są stale obecne dwa lokalne, przyjazne psy.
Na miejscu goście podczas zameldowania podpisują Regulamin